Umění sportovního sázení: instrukce pro začátečníky

Je možné při sportovním sázení vyhrát?” to je otázka, kterou si klade většina lidí, kteří teprve nedávno začali sázet a mají o tuto zábavu zájem. Někteří lidé hledají na internetu dokonce otázky jako „jak zbohatnout díky sportovnímu sázení“ nebo „Jak vydělat sázením peníze“. V tomto článku vám dámě několik odpovědí od profesionálů, kteří jsou ve sportovním sázení jako doma.

Řekněme pro začátek, že hráč-začátečník by se měl naučit něco o všech základních konceptech a teprve pak klást otázky ohledne peněz. Ano, na sportovním sázení můžete vydělat peníze, ale správné cíle a správné znalosti jsou velmi důležité. Silně doporučujeme, abyste začali správným způsobem!

Co je sportovní sázení?

Sportovní sázení je intelektuální soutěž mezi hráčem a bookmakerem: hráč se pokouší uhodnout jak sportovní utkání dopadne a sází peníze na to, že se tento předpoklad splní. Při správném kurzu a se správným výběrem se mu peníze vrátí s profitem. Pokud se předpoklad ukáže jako nesprávný, jeho sázka propadne bookmakerovi.

Bookmaker pro každou sázku určí faktor (hodnotu), který ukazuje pravděpodobnost, jak tato událost dopadne. Pokud sázka dopadne úspěšně (hráčův odhad se ukáže jako správný), částka, vynásobená faktorem, který bookmaker nabídl bude tvořit výhru z úspěšné sázky, kterou hráč obdrží.

Výše sázky, vynásobená jejím koeficientem je přesně ta částka, kterou bookmaker vyplatí hráči, pokud hráč sázku vyhraje. Čistý profit je pouze částka, kyterou hráč získá navíc – po odečtu původní sázky od cílové částky.

Bookmakerovy kurzy se mohou měnit počtem i velikostí učiněných sázek na konkrétní událost, a zvyšováním/snižováním této pravděpodobnosti. Zkušení hráči také zkoumají faktor „ceny“ u nabídnuté události: každý si může vybrat, zda sázku za nabídnutou cenu učiní, nebo zda mu přijde nesprávná a v tomto případě odmítne.

Mohu při sportovním sázení vyhrát?

Samozřejmě, že můžete při sportovním sázení vyhrát. Abyste toho dosáhli, je důležité sledovat hodnocení předpovídatelů na Legalbetu, kde zjistíte úspěchy nebo selhání předpovědí každého sázkaře a handicappera na naší stránce. Máme odborníky ze spousty zemí. 

Statistiky zůstávají otevřené a proto stránky s hodnocením ukazují, že ne každý je schopen odhadovat výsledky přesně a vybírat výherní sázky. I když jsou samozřejmě naši odhadci bez výjimky zkušení ve sportu, kterému se věnují a jehož výsledky předpovídají. 

Dobrá znalost sportu nezaručuje konstantní výhry. Nicméně chceme poznamenat, že nic nezaručuje výhru pokaždé, když učiníte sázku. Přesto ale můžete být úspěšní. Podmínkou je ale několik základních věcí.

Podmínka jedna: správné vnímání. Sázení by měla být zábava, a to je první věc, kterou v našem článku pro začátečníky uvádíme. Sportovní sázkaři mohou (a budou) prohrávat, a musíte se na to připravit. 

Vnímat sázení jako hru a zábavu má několik významných výhod: 

  • Za prvé vám to umožňuje neztrácet nadhled a neriskovat velké sumy peněz (ztratit při sportovním sázení nadhled je nejhorší, co se může stát); 
  • Také pomáhá, vyvinout si raději schopnosti předpovědi výsledku, než schopnosti počítat peníze (opak toho, když se soustředíte jen na výhru); 
  • Díky tomu získáte to, o čem sportovní sázení má být: víc zábavy, zdravého vzrušení a víc emocí během sledování zápasu. 

Podmínka dvě: mít pod kontrolou rozpočet (rozpočet hry). Pro začátečníka je tato rada jednoduchá: můžete vsadit jen tolik peněz, kolik vám nevadí prohrát. Vsadit po vyhrané sázce dvakrát tolik je špatný začátek. Snažit se vyhrát zpět prohrané peníze je ještě horší začátek. Zkušení hráči vědí, jak mozek nováčka funguje: že jeden začátečník vyhraje velkou sumu, která nahradí spoustu za sebou jdoucích předchozích ztrát. Pokud chcete umění sázení opravdu ovládnout (nebo je to věda?), pak si začněte vést přehled o všech sázkách, které jste učinili, stejně jako o všech výhrách a prohrách.

Podmínka tři: práce s informacemi. Schopnost pracovat s informacemi, spojovat fakta a získávat aktuální informace, to jsou základy, a při umísťování sázky je to hlavní věc. Nestačí jednoduše věřit, že váš tým vyhraje a vsadit na něj: je důležité vědět v jaké formě tým momentálně je, zda má nebo nemá silnou motivaci vyhrát, jak optimální je sestava mužstva, kdo bude zahajovat hru, atd. Aby byla tato podmínka snazší pro fanoušky fotbalu nebo hokeje, zahrnuli jsme nástroj Performance (v sekci sázkového centra Legalbetu si můžete vybratze seznamu svou hru a získat o ní aktuální informace). V této sekci také uvidíte rozvrh všech nadcházejících zápasů. 

Hráči začátečníci by si také měli pamatovat, že ve hře o peníze má bookmaker vždycky výhodu. Pochopitelně existuje malé procento hráčů, kteří dokážou výsledky událostí odhadnout lépe, než bookmaker, nicméně k tomu jsou potřeba zkušenosti a ani s nimi to není záležitost pro každého. Začátečníci mohou zpočátku počítat s trochou štěstí a jejich znalost sportu lze využít jako pomoc při vědomém rozhodování možností při sázení.

Než vsadíte, musíte se naučit základní koncepty a podmínky, za kterých bookmaker funguje. Bookmakerovy kurzy se neskládají pouze z jednoduchých pozic jako vítězství týmu, remíza nebo celkový počet gólů. Existuje také velká spousta dalších sázek, kde hned za rohem číhá na nové hráče spousta rizik.pokud se rozhodnete experimentovat, aniž byste měli potřebné znalosti, může vás čekat hořké zklamání. 

Například bookmakeři nabízejí zákazníkům i různé druhy handicapů (Asijské/Evropské), které jsou různě vypočítávány, a to je dobré znát dopředu. Různí bookmakeři mohou sázky vypočítávat různě, podle různých zdrojů, a pro začátečníka to není vždycky výhodné a neskončí to dobře. Abyste se nemuseli poučit z vlastních chyb, doporučujeme vám udělat si čas na trénink, pečlivě si nastudovat pravidla sázení a možné nuance, které se budou objevovat při výpočtu kurzu. 

Kurzy, které nabízí bookmaker jsou rovněž důležité: pro hráče je důležité vyhnout se sázení na přeceněné výsledky, protože objektivně jsou tyto sázky nevýhodné. 

Jako pravidlo byste měli přeceňovat favority, ale není to vždy pravidlem. Pochopení pravděpodobnosti výsledku utkání přichází až se zkušenostmi, ale je nutné si to pamatovat už od první sázky. 

Je lépe pochopit téma sportovního sázení s pomocí Legalbet: 

  • Všeobecné informace: to je sekce, kterou by si každý začátečník měl přečíst nejdříve.
  • Typy sportů: oddělené články, popisující hlavní znaky sázení na různé sporty
  • Nutné vědět: Spousta užitečných informací pro hráče.
  • Strategie: materiály o populárních sázkových strategiích, plusy a mínusy u každé z nich.

Sportovní sázení: Jak to funguje

Určete si předem, kolik peněz jste měsíčně za sázení ochotni utratit, a z tohoto cíle nikdy neslevte. I když si myslíte, že jste právě objevili životní kurz, nezvyšujte velikost sázky. Pokud sázku vyhrajete, nelitujte, že jste nevsadili více. V procesu učení se sportovnímu sázení by se hráč měl naučit nejzásadnější věc, a to jak je hra na dálku utvářená. Toto pochopení ovšem přijde až s časem. 

Určete si, kde chcete na sporty sázet. Při sázení hodně záleží na výběru kurzů a na výběru události či zápasu. Začněte tedy se sporty, turnaji a typy sázek, o které máte zájem. My se řídíme odhadem bookmakerů, v závislosti na jejich odbornosti. Nicto  nestojí, v dnešní době, kdy je trh tak kompetitivní, že sázení na sporty je lepší a přináší víc peněz. Proto klademe hlavní důraz na kurzy a marže. Pro stejnou událost může být rozdíl u různých bookmakerů několik desetin, a při sázení na dálku je to velmi důležité. 

Sázení na základě kurzů

Většina lidí začne svou sázecí „kariéru“ sázkou na jejich oblíbený tým nebo sportovce. A to je chyba, která se spoustě zkušených hráčů časem nevyplatí. Nakonec, u těchto sázek by měla vítězit analýza, a nikoli emoce, což bude při hře oblíbeného týmu samozřejmě problém. 

Emoce a sázky by se u profesionálních sázkařů nikdy neměly míchat dohromady, a všichni začátečníci by tuto pravdu měli objevit co nejdříve a co nejrychleji. Není to jen o negativní pozici, kde vás touha vyhrát peníze nazpět přiměje vsadit na třetí ligu curlingu na Maltě jednoduše proto, že v danou chvíli neběží žádný jiný zápas, „ důležitější je dívat se na hru bez příliš mnoha emocí. Pokud to nedokážete, budete se často trápit prohrami a možná si nevšimnete pozitivních emocí, které sportovní sázení přináší, pokud hrajete zodpovědně. 

Takže, pokud jste se rozhodli zkusit to a dát se na sportovní sázení, doufáme, že vám naše materiály pomohou, aby se z toho stala úspěšná zábava, kterou si budete užívat. Hodně štěstí!

Copy the token