Jak si vybrat bookmakera: návod pro začátečníky

Trh s legálními online bookmakery neustále roste a a to se promítá nejen do zvýšení přítomnosti na trhu v dalších státech USA, kde je legalizován hazard. Jak si tedy vybrat nejlepšího bookmakera a na která kritéria byste se měli zaměřit? Vzali jsme v potaz několik faktorů, které jsou při výběru bookmakera klíčové.

Nebudeme řadit výběr lidí podle důležitosti, protože každý člověk se zaměřuje na něco jiného. Někoho zajímá především zkušenost ostatních hráčů s konkrétním bookmakerem, jiné zajímá dostupnost bonusů, a další je ochoten přijmout některé nevýhody, pokud to znamená vyšší a lepší sázkový kurz. Každé zmíněné kritérium je pro někoho důležité, takže jejich pořadí považujte za čistě náhodné. Je důležité věnovat pozornost charakteristikám jako takovým při aspektu výběru. 

Jak poznáte, který bookmaker je oblíbenější? Vždycky si můžete přečíst recenzi na bookmakery. Nevýhoda této metody je, že negativní lidé píší recenze častěji a ochotněji, což může narušit (někdy i výrazně) objektivitu celkového hodnocení. Nicméně pokud jsou stejné věci opakovány v mnoha recenzích, můžete si začít utvářet představu o hlavních výhodách a nevýhodách firmy. 

Můžete si přečíst i stížnosti na bookmakery, které fanoušci sázení dávají na stránky s profily firmy. Je důležité nevěnovat přílišnou pozornost přítomnosti stížností (prohlášení hráčů se stížnostmi, které vznášejí různí hráči na všechny firmy), ale tomu, zda je bookmaker ochoten tyto stížnosti vyslyšet a reagovat na ně, či nikoliv, a tím hráče uspokojit. 

Na Legalbet je to snadné, jednoduše si vyberte bookmakera ze seznamu, přejděte na stránku s recenzemi na něj (tlačítko „více“) a přejeďte dolů do sekce „stížnosti“. Tady najdete počet stížností a počet těch, kteří jsou s bookmakerem (s pomocí našeho webu) spokojeni. Vše bude přehledně zobrazeno.

Spolehlivost je tradičně považována za jedno z hlavních kritérií při výběru bookmakera, ale toto kritérium je subjektivní: někdo může hrát na jednom webu léta bez jakýchkoliv problémů, a někdo bookmakera objeví poprvé a téměř okamžitě je s něčím nespokojen. Nejdřív ze všeho jsou za spolehlivé považováni bookmakeři, kteří poctivě vyplácejí všechny výhry bez jakýchkoliv problémů a řídí se vlastními pravidly pro výpočet sázek. 

Poznámka! Pravidla pro výpočet a vyplácení výher jsou dostupná na webu každého amerického online bookmakera a než učiníte sázku, měli byste se s nimi důkladně seznámit. Tak se vyhnete různým stížnostem na bookmakera ve většině případů.

Různé kurzy

Výška kurzu je důležitá pro všechny hráče, začátečníky i pokročilé: každý chce sázet na vyšší kurz, aby výše možné výhry byla co nejlepší. Výše výher je výše sázek. Hodnota kurzu závisí na hodnotě bookmakerovy marže (procento zajištěného výdělku firmy). Čím nižší tato marže je, tím vyšší a atraktivnější je kurz pro hráče. A naopak. 

Jak porozumět tomu, který bookmaker má nejvyšší kurzy? Každý to může zjistit na základě zkušeností, porovnáním nabídek různých bookmakerů na stejný zápas či událost. Samozřejmě tento proces vyžaduje snahu a čas. Navíc je dobré zvážit, že například při sázení na fotbal či tenis u stejného bookmakera se může výše marže (a tím pádem výše kurzu) měnit. A při sázení na turnaje různých úrovní budou kurzy rovněž odlišné. 

Můžete využít hodnocení bookmakera podle kurzu: my získáváme opravdové kurzy od každého bookmakera a vypočítáváme průměrnou marži každého bookmakera, takže to nemusejí dělat hráči. Rozdíly jsou jasně vidět.Zároveň s tím můžete vidět, kteří bookmakeři mají nejlepší kurzy na fotbal, tenis, hokej a basketbal.

Důležitý bod: čím širší je rozpětí bookmakera, tím vyšší je pravděpodobnost chyby v kurzu při jeho výpočtu u nestandardních událostí. Někteří hráči se toho snaží využívat a sázejí na vědomě chybné kurzy, ale je nezbytné většinu těchto sázek vypočítat buď s pomocí průměrného faktoru nebo dokonce s kurzem 1.0 (tj. bookmaker jednoduše vrátí sázku).

Výběr sázení

Toto kritérium je často důležité pro zkušené hráče, ale může rovněž zajímat i nováčky, kteří mají zájem o rozšíření svého výběru her a nechtějí být omezeni pouze sázením na výsledek události (tým/sportovec, který vyhraje, nebo výsledek losování) a na celkové skóre. Nebo pro ty, kdo chtějí otestovat své schopnosti při sázení na méně populární turnaje a ne na top šampionáty nebo evropské fotbalové soutěže. Pokud nevíte, jaké sázky existují (kromě těch nejpopulárnějších), můžete si zjistit víc v materiálech v sekci “Přehled sázek”. Pro ty, kdo se právě pustili do sázení poprvé a teprve rozvíjejí své schopnosti doporučujeme začínat s populárními sázkami – nabízí je téměř všichni bookmakeři. Ve speciální sekci ‘Hodnocení podle výběru kurzů’, jsou nejvyšší místa obsazena firmami s nejširší a nejpodrobnější nabídkou sportů a událostí, na které sázet. Hlavním kritériem v této sekci je variabilita sázek na kurzy a výsledky ve fotbale, stejně jako možnost sázet na tenis, hokej a basketbal.

Způsob sázení: Živě

Živé sázky jsou sázky, které uzavíráte během zápasu/události. Pro ty, kdo chtějí lépe pochopit specifika tohoto sázení doporučujeme článek „Sázení na kurz zápasu (živě)“, obzvlášť proto, že obsahuje spoustu užitečných tipů pro začátečníky. 

Bookmaker, kterého považujete za nejvhodnějšího pro „sázení před zápasem“ nemusí být nutně tentýž, který se považuje za nejlepšího pro „živé sázení“. Živé platformy na stránkách různých firem se mohou výrazně lišit. Služba může být také silně odlišná.

Pokud chcete ušetřit svůj osobní čas, doporučujeme věnovat pozornost hodnocení živých služeb bookmakera. Při sestavování recenze je věnována pozornost kritériím jako je výběr sázek během hry, rychlost výpočtu a umísťování sázek, stejně jako přítomnost živého vysílání zápasů.

Měli byste pamatovat, že různí hráči považují za důležitá různá kritéria při výběru bookmakera. Někteří za ně považují rozhraní stránky a pohyb po ní, někteří potřebují infografiku nebo přítomnost živého vysílání, jiným jde o rychlost přijímání sázek. 

Bookmakeři s bonusy

Nevíme, zda přítomnost bonusu může být hlavním kritériem při výběru bookmakera pro nové hráče, ale víme, že většina lidí má bonusy ráda, takže jsme do našeho seznamu zahrnuli i tuto možnost. Bohatá nabídka bonusů pro zákazníky je součástí většiny online bookmakerů, téměř bez výjimky. Legalbet pravidelně publikuje informace o nových nabídkách na blogu, a upozornění na nové promo akce se zobrazí v menu událostí pro každého hráče osobně.

Připomínka pro každého nováčka: než budete souhlasit s přijetím uvítacího bonusu, důkladně si přečtěte podrobnosti a podmínky nabídky. Získání bonusu často vyžaduje určité povinnosti pro hráče, a abyste se vyhnuli možným stížnostem na bookmakera, je dobré tyto podmínky znát předem: přečtěte si provozní podmínky bonusu, posuďte podmínky, které s nabídkou souvisejí, a teprve poté se přidejte k nabízené akci.

Copy the token